هنگامی که صحبت از انتخاب کیک عروسی رویایی می شود، باید چند تصمیم مهم بگیرید. انتخاب خوشمزه ترین طعم برای پذیرایی از مهمانان در راس این فهرست قرار دارد، اما طراحی کیک شما به همان اندازه مهم است. آیا می خواهید با رنگ های زیاد، بیانیه ای جسورانه داشته باشید یا به دنبال چیزی ظریف تر  و ساده‌تر هستید؟ آیا یک کیک بلند و مرتفع می‌خواهید یا ترکیبی از چند کیک کوچکتر؟ همچنین مهم است که به شکل کیک عروسی خود فکر کنید. در حالی که کیک گرد سنتی ترین انتخاب است، گزینه های زیادی برای شکل کیک عروسی وجود دارد، از جمله کیک های مربع و حتی شش ضلعی. اما بهترین گزینه برای شما چیست؟ برای راهنمای نهایی در مورد اشکال کیک عروسی، ادامه مطلب را بخوانید تا با نکات تخصصی از طراحان حرفه ای کیک عروسی آشنا شوید.

 اشکال مختلف کیک عروسی

کیک عروسی گرد

بر اساس گفته‌های نیکول رد-مکینتاش، صاحب قنادی نیکول بِیکس کِیکس، محبوب‌ترین شکل کیک عروسی، گرد است. یک کیک گرد می‌تواند به تنهایی به‌عنوان یک کیک تک طبقه استفاده شود، یا می‌توانید از چند لایه گرد روی هم برای یک کیک بلند و طبقاتی استفاده کنید که شامل کیک‌های گرد از سایز 15 سانت تا 40 سانت می‌شود.

کیک عروسی مربعی

در حالی که کیک های گرد معمولا پرطرفدارترین هستند، کیک های مربعی در رتبه دوم قرار دارند و گزینه ای عالی برای کسانی هستند که به دنبال چیزی متفاوت می گردند. به گفته جاسمین ری، صاحب قنادی جاسمین ری کِیکس، ساخت کیک های مربعی نسبت به کیک های گرد زمان و مهارت بیشتری می طلبد. به دلیل مهارت مورد نیاز، با تمرکز بر ایجاد گوشه های تیز، کیک های عروسی مربعی ممکن است بسته به قناد شما هزینه بالاتری داشته باشند. همچنین یک کیک مربعی نسبت به یک کیک گرد با اندازه مشابه، مهمانان بیشتری را پذیرایی می کند.

سایر اشکال کیک عروسی

انتخاب یک شکل کاملاً منحصر به فرد برای کیک عروسی شما نیز امکان پذیر است.

رد-مکینتاش می گوید: شکل شش ضلعی نیز شکل عالی دیگری است. کیک های عروسی به شکل گلبرگ دارای لبه های دالبر هستند تا شبیه گل به نظر برسند. این شکل به ویژه با توجه به فضایی که القا می کند یعنی سلطنتی و مجلل، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

به گفته ری، رایج ترین درخواست‌های او برای کیک‌های عروسی مجسمه ای است. او می‌گوید: “اغلب زوج ها به دنبال چیزی هستند که شکل پایه یک کیک عروسی را داشته باشد، اما با فرم‌های منحنی، عدم تقارن جزئی و طراحی خاص درسته شده باشد.

اشکال دیگر از جمله بیضی، قلب، هشت ضلعی و حتی کیک های حلقه‌ای نیز بسته به قناد شما امکان پذیر است.

ترکیب اشکال در کیک عروسی

اگر دوست دارید در عروسی خود یک اثر هنری باورنکردنی به نمایش بگذارید، می توانید اشکال مختلف را با هم ترکیب کنید. رد-مکینتاش می گوید او عاشق این است که زوج ها برای ایجاد یک کیک جالب، ترکیبی از طبقات مربعی و گرد را درخواست کنند.

چگونه بهترین شکل کیک را برا مراسم عروسی خود انتخاب کنیم؟

برای پیدا کردن بهترین شکل کیک عروسی در برگزاری مراسم عروسی، به تم کلی برگزاری عروسی و البته تعداد برش های کیک مورد نیاز برای مهمانان توجه کنید.

رد-مکینتاش می گوید: کیک های مربعی برای عروسی های مینیمالیستی و هنری، عروسی هایی که ساده و مدرن هستند بسیار عالی است. به گفته ری، اگر قناد شما نقاش است و به سطح وسیعی برای به تصویر کشیدن هنر خود نیاز دارد، کیک مربعی نیز ایده آل است. کیک های مربعی همچنین نسبت به کیک های گرد برش های بیشتری ارائه می دهند، که در تعیین تعداد اسلایسی که نیاز دارید مفید است. به عنوان مثال، یک کیک گرد 25 سانتی 38 مهمان را پذیرایی می کند، در حالی که یک کیک مربعی 25 سانتی، 50 مهمان را پذیرایی می کند.

یک کیک گرد برای کسانی که به دنبال رویکردی سنتی هستند ایده آل است. ترکیبی از اشکال، گزینه ای هنری و منحصر به فرد را ارائه می دهد و ممکن است به ارائه برش‌های اضافی مورد نیاز برای مهمانان شما کمک کند.

همانطور که ری می گوید، به طور کلی، همه چیز در مورد احساس شما و همسرتان در عروسی است. اگر یک مراسم رسمی است، طراحی خطوط تمیز، متقارن و ماهرانه با روحیه و هدف مراسم عروسی زوج مطابقت دارد.

انتخاب بین خامه کره ای و فوندانت

برای نمای بیرونی کیک عروسی شما دو گزینه اصلی وجود دارد و انتخابی که انجام می دهید بر روی گزینه های طراحی شما تأثیر خواهد گذاشت. کوزینز می گوید: ما اغلب کیک‌های باتر کرم را می بینیم زیرا باتر کریم(کیک خیس) از نظر طعم برای عموم جذاب تر است و کیک فوندانت به دلیل ظاهر متفاوت، طرافداران خود را دارد! برای زوج هایی که به دنبال یک روکش فوق العاده صاف هستند، فوندانت بهترین گزینه است. کیک‌های تر کمی لطیف‌ترند و گزینه‌های دیگر شامل کیک ایتالیایی یا سوئیسی و همچنین گاناش شکلاتی هستند.

انتخاب رنگ برای کیک عروسی

در انتخاب رنگ کیک عروسی شما، هیچ محدودیتی وجود ندارد. مطمئنا، کیک عروسی سفید زیبایی سنتی دارد، اما این تنها گزینه نیست! در عوض، ممکن است شما یک کیک به رنگ پاستلی، یک طرح آبرنگی، یا حتی یک کیک مشکی به عنوان نمایشی چشمگیر بخواهید. کوزینز اضافه می کند: کیک های پالت رنگی در دو سال گذشته واقعاً محبوبیت پیدا کرده اند و جای تعجب ندارد زیرا آنها به معنای واقعی کلمه یک اثر هنری هستند! افزودن عناصر تزئینی مانند میوه تازه، سبزیجات یا جزئیات نقطه ای طلایی نیز گزینه های عالی دیگری برای طراحی کیک هستند.

در کل، مدیریت و طراحی با برنامه ریز عروسی شماست. او بهترین فردی است که می‌تواند به شما کمک کرده که چه چیزی در فضای پذیرایی و یا باغ عروسی شما بهتر به نظر می رسد و با زیبایی کلی مراسم عروسی شما مطابقت دارد، او همان شخصی است که جزئیات کلیدی را که برای شما و همسرتان مهم است را ترکیب می کند و نهایتا مراسم رویایی شما را برایتان ممکن می‌سازد.

منبع:  brides.com

بخش نظرات بسته است