برنامه ریزی برای عروسی پر دردسر است. شما باید به خیلی چیزها همزمان فکر کنید. یکی از چیزهایی که باید به آن فکر کنید بهترین فصل برای برگزاری عروسی است. اکثر مردم تمایل دارند تابستان را نسبت به هر فصل دیگری برای عروسی انتخاب کنند و دلایل زیادی وجود دارد که چرا تابستان زمان خوبی برای برگزاری عروسی است.

راحتی بیشتر برای مهمانان

در این زمان، اکثر افراد برنامه‌ی خیلی شلوغی ندارند. این بدین معنی است که دوستان و خانواده می‌توانند بدون اینکه احساس فشار زیادی در برنامه ریزی داشته باشند، در عروسی شرکت کنند. همچنین لازم نیست برنامه‌های زیادی را در تقویم خود جابجا کنند و اگر قصد دعوت افراد بیشتری را دارید، برگزاری عروسی در تابستان بهترین انتخاب است زیرا مردم اغلب روزهای تعطیلات خود را در این زمان برنامه‌ریزی می‌کنند.  با برگزاری عروسی مراسم در تابستان، احتمال اینکه اکثر دعوت‌نامه‌ها رد شود، کمتر است.

هوای بهتر

گرچه ممکن است در تابستان هم باران ببارد، اما هوا قابل پیش بینی تر است و به طور کلی، در طول روز حتی در صورت بارندگی، زمان‌های خوبی برای حضور در فضای باز باغ عروسی و حتی نور و زمان خوبی برای عکاسی وجود خواهد داشت. این بدین معناست که شما مجبور نیستید نگران آب و هوا باشید و مهمانان برای دور ماندن از باران مجبور به ماندن در فضای بسته نشوند. تابستان همچنین زمان عالی برای پوشیدن لباس‌های تابستانی فوق العاده است. یعنی هم عروس و هم مهمانان با تنوع بالایی از مدل لباس رو به رو هستند، مهمانان شما قطعا از این بابت قدردانی خواهند کرد! هوای گرم باعث می‌شود افراد روحیه بهتری داشته باشند، بچه ها در بیرون بازی کنند، بنابراین احتمال کمتری وجود دارد که مزاحم بزرگسالان شوند.

انتخاب‌های بیشتر برای محل برگزاری عروسی

برگزاری عروسی در تابستان به شما این اطمینان را می‌دهد که مجبور نیستید خودتان را به سالن‌های پذیرایی سرپوشیده محدود کنید. شما می‌توانید ساحل، باغ و فضاهای باز متعددی را برای برگزاری مراسم انتخاب کنید. این برای بودجه‌ی شما نیز مفید خواهد بود، زیرا اکثر سالن‌های عروسی می‌توانند گران باشند و با برگزاری مراسم در تابستان، حتی می‌توانید آن را در یک باغ کوچک برگزار کنید و همچنان اوقات خوشی داشته باشید.

برای برنامه ریزی عروسی وقت زیادی خواهید داشت

پیش از فرا رسیدن تابستان، ماه‌های طولانی زمستان را در پیش دارید، ماه‌هایی که شب‌ها در خانه می‌مانید و کار زیادی جز برنامه‌ریزی برای عروسی‌تان ندارید.

با نبود آفتاب تابستان که شما را به بیرون بکشاند، به این معنی است که زمان زیادی برای برنامه‌ریزی عروسی تابستانی رویایی خود خواهید داشت.

محصولات تازه و عالی!

محصولات در تابستان به وفور یافت می‌شوند، به این معنی که در ماه‌های تابستان می‌توانید به مواد غذایی و منوی بهتر برای پذیرایی عروسی خود دسترسی داشته باشید. برای حمایت از فروشندگان محلی، می‌توانید با مزارع محلی خود نیز تماس بگیرید و یک منوی عروسی خوشمزه تهیه کنید!

حتی تنوع غذایی در تابستان هم بیشتر است و شما می‌توانید با انواع نوشینی و کوکتل‌های رنگانگ تابستانی به زیبایی و هیجان مراسم خود بیفزایید.

گزینه‌های بیشتر برای غذا و گل

در این زمان گل‌های بیشتری شکوفا می‌شوند، بنابراین می‌توانید چیدمان‌های متفاوت و بیشتری در انتخاب گل و تزیینات عروسی داشته باشید و نهایتا عروسی شما گل آرایی‌های زیبا و متنوعی خواهد داشت. برگزاری عروسی در ماه‌های سرد سال، انواع گل‌هایی را که می‌توانید تهیه کنید محدود می‌کند. گل‌های تابستانی روشن و رنگارنگ هستند و به زیبایی مراسم می‌افزایند.

نه تنها محصولات در ماه های تابستان تازه تر هستند، بلکه متوجه خواهید شد که بسیاری از گل ها مانند گاردنیا، سوسن و میخک به طور طبیعی در تابستان رشد می کنند وتزئین با گل های فصل می تواند نسبت به خرید گل در خارج از فصل از گلخانه، مقرون به صرفه تر و سازگار با محیط زیست باشد.

در تابستان برنامه ریز عروسی شما در تمامی زمینه‌ها به ویژه تزیینات، گزینه‌های انتخابی بیشتر و جذاب‌تری می‌تواند به شما بدهد.

مراسم عروسی می‌تواند طولانی‌تر باشد

اگر روزی را انتخاب کنید که احتمال بارندگی آن کم باشد، می‌توانید عروسی را تا 2 نیمه شب هم ادامه دهید. هوا برای مهمانان خیلی سرد نخواهد بود، بنابراین آنها می توانند تا آن زمان بمانند. مراسم عروسی لزوما نباید در فضای بسته باشد. می‌توانید آن را در فضای باز برگزار کنید و از غروب و شب زیر نور ستارگان لذت ببرید.

همیشه توصیه می‌شود برای کمی باران آماده باشید، به خصوص اگر در طول هفته هوا گرم بوده است. مطمئن شوید مهمانان شما خیس نمی شوند.

درسته، بخش مهم عروسی، لباس عروسه!!

خب، راستش را بخواهید، بخش مهمی از روز عروسی برای عروس، درخشیدن با لباس رویایی‌اشه و عروسی تابستانی یعنی شانس بیشتری برای آفتاب و این بدین معنی است که در طول عروسی مجبور نیستید روی لباس کت یا شنل بپوشید که البته همین موضوع در مورد دامادها هم صدق می‌کند.

با برنزه شدن در تابستان همانطور که دوست دارید بدرخشید

اکثر عروس ها دوست دارند در روز عروسی شان برنزه و زیبا به نظر برسند. به دست آوردن یک برنزه واقعی در زمستان، پاییز و حتی بهار تقریبا غیرممکن است. مجبور می‌شوید از دستگاه های برنزه کننده و یا اسپری برنزه کننده استفاده کنید. اما همه ما می‌دانیم که هیچ کدام از اینها به درخشش یک برنزه واقعی در آفتاب نمی رسند.

خوشبختانه، با فرا رسیدن تابستان، شرایط عالی را برای رسیدن به این هدف با کمک مادر طبیعت در اختیار دارید. یک بعد از ظهر بدون استرس را در ساحل بگذرانید، یا به سادگی در حیاط خلوت خود استراحت کنید، خواهید دید که در کمترین زمان ممکن به آن برنزه جادویی دست خواهید یافت و شکی نیست که عروسی با پوست برنزه در یک لباس عروسی سفید زیبا، فوق العاده به نظر می رسد، پس با یک عروسی تابستانی، این رویا را برای خود محقق کنید!

خاطره سازی

طبیعتا دوست دارید روز به یاد ماندنی خود را به خاطر بسپارید، به همین دلیل عکس و فیلم عروسی ضروری است. به طور کلی، تابستان بهترین فرصت را برای غرق شدن در نور زیبای خورشید و ایجاد عکس‌های عروسی عالی که سال‌های آینده به آن‌ها نگاه می‌کنید، فراهم می‌کند.

ماه عسل

درست است، هیچ چیز لذت بخش تر از پرواز به یک مکان دور افتاده برای ماه عسل نیست، اما اگر به دنبال گزینه ای نزدیک تر به خانه خود هستید، عروسی تابستانی این امکان را برای شما فراهم می کند که ماه عسلتان را در همان نزدیکی برگزار کنید.

این کار می تواند باعث کاهش قابل توجه هزینه‌های کلی عروسی شود، به خصوص با وجود مکان‌های فوق العاده زیبا برای کشف در این کشور، چرا که نه؟

 منبع:    wearelumina.co.uk

sadlergates.co.uk 

بخش نظرات بسته است